Клипърс поведе с 3-1 на Хюстън, Кливланд с успех в Чикаго

Снимка: Getty Images / Guliver

1052 0

Отборът на Лос Анджелис Клипърс разгроми Хюстън Рокетс със 128:95 в четвъртия мач между двата тима от полуфиналите в Западната конференция на НБА.

След първата половина от срещата преднината на домакините бе всичко 6 точки, но след почивката Клипърс наложи тотална доминация и стигна до категоричен успех. ДеАндре Джордан стана автор на 26 точки и 17 борби. За "ракетите" Джеймс Хардън реализира 21 т.

Лос Анджелис води в серията с 3-1 и се нуждае от още една победа, за да се класира за финала в конференцията.

В Източната конференция Кливланд Кавалиърс се наложи над Чикаго Булс с 86:84, след което резултатът в серията е равен - 2-2. ЛеБрон Джеймс допринесе за успеха с 25 точки и 14 борби, а Дерик Роуз вкара 31 точки за домакините.