Снимка: Gulliver/Getty Images

831 0

Голдън Стейт Уориърс записа важна победа като гост в Националната баскетболна асоциация. "Воините" се наложиха над Мемфис Гризлис със 101:84 и изравниха полуфиналната серия на Запад. Със загубата домакините си припомниха отново миналогодишните плейофи, когато отново водеха с 2-1 победи, но пропиляха аванса си и отпаднаха от Оклахома Сити Тъндър.

Голдън Стейт Уориърс започна по-добре срещата и още след първата част имаше аванс от 8 точки. Гостите не оставиха никакви шансове на своя съперник и през втория период, като на полувремето увеличиха преднината си на 17 точки. "Гризлитата" бяха догонващи в резултата и след почивката и Уориърс нямаше особени проблеми да спечели мача.

В основата на успеха за победителите стана Стеф Къри, който записа 33 точки, 8 борби и 5 асистенции. С дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби е Дреймънд Грийн. За Мемфис Марк Гасол се отчете с 19 точки, 10 борби и 6 асистенции.

Домакин на петия мач ще бъде Голдън Стейт Уориърс.