Снимка: Gulliver/Getty Images

1379 0

Голдън Стейт Уориърс победи като домакин Мемфис Гризлис в първата среща от полуфиналните плейофи в Западната конференция в НБА. „Воините” се наложиха над своя съперник със 101:86 и поведоха с 1-0 в серията.

Домакините започнаха по-добре срещата и след първата част резултатът беше 32:25 в тяхна полза. Двата тима изиграха оспорвана втора четвърт, но Голдън Стейт Уориърс не изпуснаха преднината си, която на почивката вече беше 9 точки.

Превъзходството на домакините беше още по-сериозно и след подновяването на играта, като преди решителните десет минути разликата в тяхна полза вече беше 17 точки. Мемфис не успя да намери противодействие и резултатът се запази до края.

Най-резултатен за победителите беше Стеф Къри, който реализира 22 точки и подаде 7 асистенции. За гостите Марк Гасол вкара 21, като той овладя и 9 борби.

Голдън Стейт Уориърс е домакин и на втория мач в серията. Играе се до 4 победи от 7 срещи.