В най-слабия мач на Везенков до момента: Само точка раздели Голдън Стейт Уориърс и Сакраменто Кингс (ВИДЕО)

1848 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс постигна драматична победа като домакин на Сакраменто Кингс в мач от редовния сезон на НБА.

"Воините" се наложиха над "кралете" със 102:101 пред 18 064 зрители в зала "Chase Center" в Сан Франциско!

Най-слабият мач на Везенков до момента

Александър Везенков записа 17:26 игрови минути, но се отчете със само 2 точки и 5 борби в отбрана. При стрелбата за три точки той бе 0/3, а при тази за две - 1/6.

Иначе, двубоят бе много оспорван и вървеше с размяна на лидерството през почти цялото време. Първата част бе спечелена от Кингс с 31:28, втората от Голдън Стейт с 28:24, третата отново от Кингс с 24:18, а последната четвърта отиде на сметката на Голдън Стейт - 28:22.

Големият герой на вечерта се казва Клей Томпсън, който реализира стрелба за две точки 0.2 секунди преди края на мача и с нея донесе победата на "воините".

Домантас Сабонис от Сакраменто бе най-резултатният баскетболист на паркета, завършвайки с дабъл-дабъл от 23 точки и 11 борби (+8 асистенции). Звездата на домакините Стеф Къри пък се отчете с 21 точки, 5 борби и 3 асистенции.

*В следващия кръг от НБА тимът на Везенков гостува на Хюстън Рокетс - 5 ноември (2:00 ч. българско време).

Репортаж от Голдън Стейт 102:101 Сакраменто