Трета поредна победа за Сакраменто Кингс в НБА, Александър Везенков показа добра защита (ВИДЕО)

4326 0

Отборът на Сакраменто Кингс записа трета поредна победа в редовния сезон на НБА, надделявайки като домакин над Бруклин Нетс със 131:118 (26:18, 28:30, 44:37, 33:33) в зала "Golden 1 Center".

Какво направи Везенков?

Нашият Александър Везенков записа само 10:39 игрови минути. Той нямаше добра вечер при стрелбата и завърши с едва 2 точки (1/4 от игра и 0/2 от тройката), но за сметка на това взе общо 5 борби - 1 в нападение и 4 в защита, като направи и 1 чадър!

Най-резултатен на паркета за пореден път бе Ди'Аарън Фокс. Звездата на "Кралете" наниза 29 точки, грабна 3 борби и асистира 8 пъти на своите съотборници. За Бруклин над всички пък бе Майкъл Бриджис - 22 точки, 5 борби и 5 асистенции.

*Сакраменто Кингс вече е на 5-о място в Западната конференция с баланс от 13 победи и 8 загуби. Бруклин Нетс е на девета позиция в Източната (12-10).

Следващ мач?

Сашо Везенков и компания няма да имат много време за почивка - на 13-и декември, от 5:30 ч. българско време, гостуват на Лос Анджелис Клипърс!

ОЩЕ - Александър Везенков в НБА: Статистика, представяне и предстоящи мачове на Саша през сезон 2023/24! (ОБНОВЯВА СЕ)