Тайръс Макси допринесе с рекорд за успеха на Филаделфия над Индиана в НБА

578 0

Тайръс Макси реализира рекордните за кариерата си 50 точки, а Джоуъл Ембиид добави още 37 и 13 борби при победата за Филаделфия със 137:126 у дома срещу Индиана в двубой от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА).

Макси отбеляза 20 от общо 32 изстрела, включително и 7 от зоната за три точки. Успехът е осми пореден в полза на Филаделфия. До момента най-доброто постижение за Тайръс Макси беше 44 точки в среща с Торонто, играна на 28 октомври. 23-годишният гард завърши с 5 асистенции и 7 овладени топки под кошовете.

Ембиид постигна седми пореден "дабъл-дабъл", реализирайки 19 точки още в първата част на мача. Тайръс Халибъртън се отличи с 25 точки и 17 асистенции за тима на Индиана, който имаше три последователни успеха преди тази среща.

Мемфис се наложи със 105:101 като гост Лос Анджелис Клипърс. Дезмънд Бейн завърши с 27 точки за победителите, които имаха преднина от 11 точки в последната четвърт. Клипърс успя да изравни до 84:84 с тройка на Пол Джордж точно 6:38 минути преди финалната сирена.

След това съперниците размениха успешни бързи атаки, но точни наказателни удари и кош на Дейвид Роди осигуриха нова преднина за Гризлис от 5 точки малко повече от минута преди края на срещата.

Мемфис спечели за втори път през сезона, а Пол Джордж реализира 26 точки в полза на Лос Анджелис. Джеймс Хардън завърши с 11 точки за Клипърс.

Кайри Ървинг вкара 35 точки, а съотборникът му Лука Дончич добави още 30 за гостуващия Далас, който победи с 136:124 тима на Ню Орлиънс.

Тим Хардуей младши се отличи с 15 пункта за победителите, докато Брандън Ингам реализира 20 точки за тима на Пеликанс, допуснал пето последователно поражение в Лигата.

Ню Йорк се наложи със 129:107 пред собствена публика срещу Шарлът. Ар Джей Барет беше най-резултатен за Никс с 24 точки, а съотборникът му Джулиъс Рандъл отбеляза 23 точки.

ЛаМело Бол се отличи с 32 точки за състава на Хорнетс, който регистрира поражение в три от последните си четири двубоя.

Фред ВанФлийт реализира 26 точки, а Алперън Сенгън добави още 23 при победата на Хюстън със 107:103 като домакин срещу шампиона Денвър.

Никола Йокич завърши с 36 точки, 21 борби и 11 аститенции за четвъртия си "трипъл-дабъл" в Лигата през настоящата кампания.

Майкъл Портър младши беше най-резултатен за Нъгетс с 25 точки и 10 овладени топки под кошовете.