Шампионът Сан Антонио с изненадваща загуба след продължение

Снимка: Gulliver/Getty Images

806 0

Сан Антонио Спърс записа неочаквана загуба като гост в Националната баскетболна асоциация, след като отстъпи с продължение на последния в Западната конференция Ню Йорк Никс. Срещата завърши при резултат 104:100 за домакините.

Двубоят започна оспорвано, като след първите десет минути Сан Антонио имаше аванс от четири точки. Шампионите спечелиха и втората четвърт и се оттеглиха на почивката с преднина от десет точки.

След подновяването на играта Ню Йорк стопи част от пасива си и преди решителните десет минути той вече беше седем точки. 5.5 секунди преди края на мача резултатът бе изравнен и мачът - пратен в продължение.

Основна заслуга за успеха на Никс в добавеното време има Алексей Швед, който изпълни два наказателни удара и показа добри умения в защита.

Най-резултатен за победителите стана Лангстън Галоуей, който реализира 22 точки. За Спърс Тони Паркър завурши с 21 точки и овладя 6 борби.

Следващият съперник на Ню Йорк е Минесота, докато Сан Антонио ще се срещне с Милуоки.