Далас обърна Оклахома

957 0

Далас Маверикс победи у дома Оклахома Сити Тъндър със 119:115 в среща от Националната баскетболна асоциация. Успехът обаче не дойде никак лесно.

Оклахома спечели първата част с 29:27, а на почивката увеличи аванса си на 10 точки. Преднината на "гръмотевиците" достигна 15 точки през третия период, но Далас успя да я стопи и след 30 минути игра, резултатът на таблото беше равен. Решителната последна четвърт беше много оспорвана, а всичко се реши в последните секунди на мача.

За Далас най-резултатен стана Чандлър Парсън със своите 31 точки, като записа в актива си и 4 борби и 2 откраднати топки. Въпреки отличните си показатели - 24 точки, 12 асистенции, 8 борби и 4 откраднати топки, Ръсел Уестбрук не успя да донесе победата на своя тим.

В следващия кръг Оклахома е домакин на Бостън, а Далас - на Орландо.