Сакраменто се върна към победите, Александър Везенков игра десетина минути (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

1156 0

Отборът на Сакраменто Кингс се завърна към победите в НБА, надделявайки над Оклахома Сити Тъндър като домакин със 128:123 в зала "Golden 1 Center" (29:30, 30:23, 41:39, 28:31).

10 минути за Везенков

Българинът Александър Везенков записа малко над 10 игрови минути, в които се отчете с една тройка от четири опита (3 точки), 1 борба в нападение, 3 борби в защита и 1 лично нарушение.

Най-резултатен в мача бе Гилджъс-Алекзандър от Оклахома, който завърши с 43 точки. Ди'Аарън Фокс от "Кралете" пък наниза 41 т., а съотборникът му Домантас Сабонис се отчете с дабъл-дабъл от 18 точки и 16 борби.

Класиране + следващ мач

Сакраменто продължава да е на пето място в Западната конференция с баланс от 14 победи и 9 загуби, докато Оклахома е на третата позиция с 15-8.

Следващият мач на Везенков и компания е на 17-и декември (5:00 ч. българско време) - домакинство на Юта Джаз!

ПРОЧЕТЕТЕ - Александър Везенков в НБА: Статистика, представяне и предстоящи мачове на Саша през сезон 2023/24! (ОБНОВЯВА СЕ)