Рилски спортист победи Берое и поведе в серията

936 0

Рилски спортист постигна ценна победа над Берое като домакин в среща от Националната баскетболна лига, изиграна снощи в Самоков. Домакините се наложиха с 94:86 и вече са само на победа от класиране на полуфинал.

Срещата започна изключително равностойно, като след първите десет минути резултатът беше равен - 17:17. Рилски спортист обаче изигра много силна втора част, в която не остави шансове на своя съперник и натрупа разлика от 17 точки на почивката.

След подновяването на играта Берое заигра по-добре и преди последната четвърт стопи аванса си на 10 точки. Решителните десет минути бяха оспорвани, но Рилски спортист не позволи обрат и спечели мача.

Най-резултатен за победителите стана Върнън Тейлър, който реализира 23 точки. За Берое над всички бе Павлин Иванов, който вкара 30.

Следващият мач между двата тима е утре в Стара Загора.