Ямбол шокира Балкан и върна серията в Ботевград

1026 0

Ямбол измъкна драматична победа у дома над Балкан със 78-75 в среща от четвъртфиналите в Националната баскетболна лига, изиграна снощи. Ботевградчани водеха с 1-0 победи, но с успеха, тимът на Юлиан Радионов, прати серията в трети решителен мач.

Домакините поведоха в резултата още в самото начало, но в края на първата част Балкан направи обрат и след десет минути игра водеше с 4 точки. Тимът на Влада Вукойчич увеличи аванса си през втория период и на почивката резултатът вече беше 43-34 в полза на гостите.

След подновяването на играта обаче домакините заиграха по-добре и преди решителната част вече водеха с 1 точка. Последните десет минути бяха особено драматични, като двата тима си разменяха водачеството. Все пак Ямбол измъкна победата, за радост на своите привърженици в зала "Диана".

Най-резултатен за домакините бе Тони Бърнас, който се отчете с 22 точки. За Балкан 15 точки реализира Павел Маринов, който овладя и 8 борби.

Решителният трети мач между Балкан и Ямбол ще се изиграе във вторник в "Арена Ботевград".