Рилецо удари Балкан в Ботевград и изравни серията

1164 0

Рилски спортист победи като гост Балкан със 77:72 в оспорван и драматичен мач, игран снощи в "Арена Ботевград". С успеха тимът от Самоков изравни полуфиналната серия в Националната баскетболна лига и отне домакинското предимство на ботевградчани.

Гостите поведоха в самото начало на срещата и спечелиха първата част с 19:14. В средата на втората четвърт разликата в полза на Рилски спортист достигна 13 точки. Балкан обаче се съвзе и намали изоставането си на 8 точки на почивката.

След подновяването на играта тимът на Росен Барчовски отново увеличи аванса си, но след силна игра Балкан успя да стопи пасива си и да изравни резултата преди решителните десет минути. Последната част беше оспорвана, като ботевградчани дори поведоха в резултата 3 минути преди края. Рилски спортист обаче отново обърна и задържа преднината си до края.

Най-резултатен за победителите стана Тони Гуджино, който реализира 19 точки. По 15 имат Върнън Тейлър и Жарко Ракочевич. С една по-малко е капитанът Йордан Бозов.

За Балкан Педжа Стаменкович вкара 17. Иван Лилов отбеляза 14. Мартин Маринов се отчете с 12, а с 10 е Николай Върбанов.

Мач №3 от серията ще се играе този четвъртък в Самоков.