Балкан отказа Рилски спортист в първия полуфинален мач

856 0

Балкан постигна категорична победа над Рилски спортист в първия полуфинален плейоф от Националната баскетболна лига, изигран тази вечер в „Арена Ботевград“. Домакините се наложиха над своя съперник с 91:66 и вече водят с 1-0 победи в серията.

Балкан поведе с 15:6 през първата част, но гостите бързо стопиха пасива си само на 1 точка. Тимът на Влада Вукойчич обаче отново натрупа преднина, която след края на периода беше 6 точки. Двата тима изиграха оспорвана втора четвърт, а малко преди края на полувремето разликата беше 7 точки. Кош зад центъра със сирената на Педжа Стаменкович обаче вдигна публиката на крака и даде аванс от 10 точки на Балкан на почивката.

Ботевградчани започнаха много силно третата част, след която разликата в тяхна полза вече беше 22 точки. Балкан запази преднината си и през решителните десет минути, като не позволи на Рилски спортист да направи обрат и спечели срещата.

Най-резултатен за победителите стана Иван Лилов, който реализира 22 точки. Мартин Маринов вкара 15, всичките от тройки. С една точка по-малко е капитанът Павел Маринов. Силно се включи и Николай Върбанов, който се отчете с 13 точки, като направи и 3 забивки.

Върнън Тейлър вкара най-много точки за Рилски спортист – 20. Жарко Ракочевич отново бе на познатото ниво и реализира 17. Тони Гуджино добави 12.

Вторият мач от серията е в понеделник отново в Ботевград. Играе се до 3 победи от 5 мача.