Никола Йокич пак вилня в НБА и класира отбора си на 1/2-финал, Бостън и Филаделфия са 3-3 (НБА)

2394 0

Отборът на Денвър Нъгетс е първият 1/2-финалист в НБА през този сезон, след като спечели гостуването си на Финикс Сънс с категоричното 125:100 и така затвори четвъртфиналната серия с 4-2 успеха.

Пред 17 071 зрители във "Футпринт Център" във Финикс, над всички на паркета за ПОРЕДЕН път бе сърбинът Никола Йокич, който завърши с ПОРЕДЕН трипъл-дабъл, този път от 32 точки, 10 борби и 12 асистенции. Най-резултатен за домакините пък бе Камерън Пейн, който се отчете с 31 точки.

Денвър изигра страхотна първа четвърт, след която поведе с 44:26. До почивката авансът набъбна още повече - 81:51. След нея "слънцата" дадоха всичко от себе си, за да останат в четвъртфинала, но успяха да стопят само 5 точки от пасива си.

*Денвър Нъгетс чака на 1/2-финал победителя от Лос Анджелис Лейкърс - Голдън Стейт Уориърс (Лейкърс води с 3-2 в серията).

В друга среща от изминалата нощ, Бостън Селтикс се добра до финален седми мач срещу Филаделфия 76ърс, записвайки победа като гост с 95:86, която изравни 1/4-финалната серия до 3-3.

Пред 21 337 души публика в "Уелс Фарго Център", Джоел Ембийд бе най-резултатен за победителите, записвайки дабъл-дабъл от 26 точки и 10 борби. За Филаделфия Тайрийс Макси също приключи с 26 точки.

*Решителният мач №7 от този сблъсък ще бъде на 15 май (2:30 ч. българско време) и ще се проведе в "ТД Гардън" в Бостън!