Меле помрачи сблъсъка между Партизан и Реал Мадрид в Евролигата (ВИДЕО)

2913 0

Партизан достигна до втора поредна победа като гост на Реал Мадрид в Евролигата, след като надигра гранда като гост, този път с 95:80 (31:21, 20:16, 24:25, 20:18) във втория мач в "УиЗинк Сентър".

Двубоят обаче бе прекратен с оставащи минута и 4 секунди в последната четвърт поради същинско меле на паркета. Лидерът на "лос бланкос" Серхио Люл изпусна нервите си и извърши грубо нарушение срещу Кевин Пънтър, а веднага след това американецът тръгна да се саморазправя.

Скандална бе и схватката между Гершон Ябуселе и Данте Ексъм. Вторият използва бойна хватка, за да събори съперника си. Ябуселе и Пънтър моментално бяха изгонени, а реферите се нуждаеха от 20 минути, за да обявят останалите наказания.

"Гробарите" вече имат аванс от 2:0 победи в серията преди третия мач, който ще се проведе във вторник в Белград. Естествено, дотогава трябва да бъдат ясни всички санкции от втория двубой, като засега е почти сигурно, че Гершон Ябуселе няма да играе в третия мач.