"Левски" не успя да се противопостави на шампиона на Хърватия

1346 0

Баскетболният тим на "Левски" записа поредна загуба в Адриатическата лига, след като тази вечер в зала "Универсиада" беше надигран със 78:95 от Цедевита в мач от 21-ия кръг.

Хърватският шампион беше дошъл за победа и реално стигна до нея само за 10 минути, след като поведе с 21:7, а освен това приключи частта с 15 точки в своя полза - 31:16.

Втората четвърт беше малко по-добра за "сините", които затегнаха защитата и показаха по-добра успеваемост в защита, но и това не помогна на момчетата на Тити Папазова, а разликата набъбна до 35:57.

След почивката разликата продължи да расте, а в последните 10 минути двамата треньори пуснаха вторите си петици, които да доиграят така или иначе решеният двубой.

за "Левски" Павел Иванов беше на ниво с 22 точки, а Алекс Симеонов и Оандие добавиха съответно 17 и 14 точки.

За "Левски" това беше 19-а загуба в Адриатическата лига, като заради ужасяващата финансова криза в тима не се очаква подобряване на представянето.