Лейкърс се доближи на победа от финалите в НБА

Снимка: Gulliver/Getty Images

1385 0

Отборът на Ел Ей Лейкърс се доближи само на един успех от участие във финалите на НБА, след като победи Денвър Нъгетс със 114:108 в мач номер 4 от финалната плейофна серия на Западната конференция и вече има преднина от 3-1.

След като загубиха предишния мач, тази нощ Езерняците бяха солидни и след като поведоха в средата на първата част, не изпуснаха преднина си до самия край, макар и Денвър на няколко пъти да се доближи максимално в резултата.

Много силен мач за Лейкърс изигра Антъни Дейвис, който завърши с 34 точки, 5 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки, Леброн Джеймс добави 26 точки, 9 борби и 8 асистенции, а Дуайт Хауърд се отчете с 12 точки и 11 борби за 22 минути игра. За Нъгетс над всички бе Джамал Мъри с 32 точки и 8 асистенции, а Никола Йокич завърши с 16 точки и 7 борби.

Следващият мач в серията ще се играе в събота, а феновете на Денвър могат да пазят надежда във факта, че тимът им обърна резултата от изоставане с 1-3 в предишните два кръга на плейофите.