Жестока драма! Александър Везенков с ценен принос за инфарктна победа на Сакраменто Кингс срещу Голдън Стейт Уориърс (ВИДЕО)

5168 0

Отборът на Сакраменто Кингс постигна инфарктна победа срещу Голдън Стейт Уориърс с една точка разлика - 124:123 (29:37, 26:35, 40:32, 29:19), след победен кош на Малик Монк седем секунди преди края!

Двубоят бе част от новия "In-Season" турнир в НБА, а успехът гарантира на "кралете" място на 1/4-финалната му фаза, където ще се изправят срещу Ню Орлиънс Пеликанс.

Александър Везенков и компания изоставаха в резултата в огромна част от срещата, като на почивката "воините" имаха аванс от 17 пункта, а преди последната четвърт той бе 9.

Приносът на Везенков

Българинът за пореден път остана резерва, но се появи на паркета в края на третата част и натрупа малко над 15 минути.

Той изигра изключително важна роля и вдъхнови Сакраменто да постигне знаменит обрат, отчитайки се с 8 точки, 3 борби, 2 чадъра и 1 асистенция. Саша бе 3/8 при стрелбата от игра, включително 2/6 от тройката!

За Голдън Стейт най-резултатни в мача бяха Стеф Къри (29 точки и 10 борби) и Андрю Уигинс (29 точки и 10 борби). За Сакраменто с 29 точки завърши и Ди'Аарън Фокс.