"Левски" падна лошо във Варна на старта на плейофите

1185 0

Баскетболният шампион "Левски" беше отнесен на старта на плейофите в Националната баскетболна лига, след като във Варна възпитаниците на Константин Папазов паднаха с 93:71 от Черно море Порт Варна.

Интрига имаше единствено в първата четвърт, като "моряците" имаха лек аванс от 3 точки след нейния край. Последваха обаче силни 10 минути за домакините, които методично направиха аванса си 14 точки.

В третата част интригата съвсем умря, а възпитаниците на Баич поведоха с 24 точки. Последните 10 минути единствено фиксираха крайния резултат в полза на Черно море.

Лени Даниъл се представи отлично за победителите и завърши с 23 точки, 11 борби и 3 чадъра. Милиян Боцка и Асен Великов вкараха по 17 точки всеки, а Милош Коматина остана с 13.

Павел Иванов и Димитър Ангелов реализираха по 12 точки за Левски, докато Алекс Симеонов и Джими Хънт реализираха по 11. Васил Евтимов остана с 8 точки и 14 борби. "Сините" бяха без Брандън Хийт.

В другите мачове днес Лукойл Академик, победител през редовния сезон в шампионата, стигна до умопомрачителна победа със 119:51 срещу Черноморец.

"Студентите" записаха 37 асистенции и бяха почти безупречни в стрелбата си. 7 играчи на тима завършиха с 10 или повече точки, а най-резултатни бяха Христо Захариев и Димитър Димитров с по 17 точки.