Голдън Стейт смаза Чикаго Булс

735 0

Голдън Стейт Уориърс записа втора поредна победа и общо 39-а от началото на сезона в НБА. Рано тази сутрин шампионите се наложиха с категоричното 125:94 при гостуването си на Чикаго Булс.

"Войните” стигнаха безпроблемно до успеха, водейки през целия двубой. След много силна първа част шампионите дръпнаха с аванс от 16 точки – 34:18. През вторите десет минути играта бе по-равностойна, но гостите отново бяха напред – 63:44. След почивката играчите на Голдън Стей продължиха да доминират и логично стигнаха до крайния успех със 125:94.

Лидерът на „войните” Стеф Къри бе най-полезен за успеха, реализирайки 25 точки, към които добави 11 асистенции и 7 борби. С 20 точки пък се отличи Клей Томпсън. За домакините Дерик Роуз припомни за най-добрите си дни, записвайки 29 точки, а с 23 завърши Джими Бътлър.

В друг мач от НБА Кливлънд Кавалиърс победи като гост с 91:78 съставът на Бруклин Нетс. По този начин „кавалерите” се реваншираха за тежката загуба от Голдън Стейт в миналия кръг. С по 17 точки за успеха се отличиха Кевин Лов и ЛеБрон Джеймс, като първият записа на сметката си и 18 борби. За „мрежите” центърът Брук Лопес записа „дабъл-дабъл” от 16 пункта и 10 борби.

Лидер в класирането на Изток продължава да е Кливлънд с актив от 29 победи и 11 загуби, следван от Торонто с 27-15 и Атланта с 26-17.