Голдън Стейт с най-добър старт в историята на НБА

Снимка: Gulliver/Getty Images

735 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Сакраменто Кингс със 128:116 като гост, записвайки 35-ия си успех в НБА от началото на сезона. "Воините" имат само две загуби в настоящия шампионат и този показател е най-добър в историята на лигата за стартови 37 мача.

Голямата звезда на тима Стеф Къри завърши с дабъл-дабъл - 38 точки и 11 асистенции. За "кралете" най-резултатен стана ДеМаркъс Казънс с 33 точки и 10 борби.

В друг двубой от НБА Юта Джаз се наложи над гостуващия Маями Хийт с 98:83. "Горещите" имаха преднина от четири точки на почивката, но "джазмените" поеха инициативата и стигнаха до убедителен успех. Асът на домакините Гордън Хейуърд вкара 34 точки за 37 минути игра, а за Маями Крис Бош отбеляза 24 точки.