Голдън Стейт падна тежко в гостуване

948 0

Действащият шампион в НБА Голдън Стейт претърпя поражение в гостуването си на Детройт Пистънс с 95:113. Звездата на "воините" Стеф Къри наниза 38 точки, които този път не стигнаха на тима му за успех.

Решаваща се оказа втората четвърт, която домакините спечелиха с 19 точки разлика (38:19). За Голдън Стейт това е четвърто поражение за сезона. Реджи Джаксън и Кентавиъс Колдуел-Поуп вкараха по 20 точки, а Андре Дръмънд завърши с дабъл-дабъл - 14 точки и 21 борби.

Детройт Пистънс – Голдън Стейт Уориърс 113:95 (27:30, 38:19, 20:25, 28:21).

В друг двубой от НБА Мемфис Гризлис победи Ню Йор Никс у дома със 103:95. Срещата бе равностойна и изходът й бе решен в последната четвърт. Тя започна при резултат 73:73, а три минути преди финалната сирена домакините водеха с 14 точки и успяха да задържат преимуществото си. Марк Гасол допринесе за успеха с 37 точки. Асът на Ню Йорк Кармело Антъни пропусна мача заради контузия.

Убедителни домакински победи записаха също Юта Джаз над Лос Анджелис Лейкърс със 109:82, Филаделфия Севънти Сиксърс над Портланд Трейл Блейзърс със 114:89 и Атланта Хоукс над Бруклин Нетс със 114:86.

Вашингтон Уизардс пък загуби на свой терен от Бостън със 117:119. Гардът на "кралете" Айзея Томас отбеляза 32 точки, а най-резултатен за домакините стана Джон Уол с 36 пункта и 13 асистенции. /БГНЕС