Ефективен Везенков с двуцифрен брой точки срещу Голдън Стейт, но Стеф Къри не остави шанс на Сакраменто (ВИДЕО)

3868 0

Александър Везенков и Сакраменто Кингс загубиха от Голдън Стейт Уориърс с 114:122 (29:24, 28:36, 27:39, 30:25). Срещата за българина бе по-специална, след като премери сили с най-добрия стрелец в лигата Стеф Къри. Точно той бе най-резултатният в двубоя с 41 точки, докато Везенков записа 10. Българинът направи и първата си забивка в редовния сезон на НБА.

Сакраменто и Голдън Стейт се изправиха играха един срещу друг и два пъти в предсезонната подготовка, като и в двата случая мачовете бяха много равностойно. Тимът на Стив Къри спечели и двете срещи - със 121:115 в Сакраменто и със 116:115 на своя територия.

В следващия си мач Сакраменто е домакин на ЛА Лейкърс, докато Голдън Стейт гостува на Хюстън Рокетс.

Как се справи Везенков?

Саша записа по-малко минути, отколкото срещу Юта в миналия мач. Той бе на паркета 12:16 минути, в които реализира 4 от 6 стрелби от игра, взе 1 борба и направи първата си забивка.

Българският национал се появи в игра при оставащи 5:33 минути от първата част. С едно от първите си докосвания успя да намали резултата до 21:22 след тройка. Малко след това отново се отличи с точен изстрел зад дъгата, а и междувременно играта му в защита бе добра. След влизането му в игра "кралете" имаха устрем в играта си, а той отбеляза 8-ата си точка след подаване от Дуарте за 39:28 в тяхна полза. Саша излезе от игра при оставаща малко над минута през втората част.

Неговият момент отново дойде чак в края на третата част при оставащи 2:44 минути, когато Голдън Стейт водеше с 84:76. Везенков направи първата си забивка в редовния сезон на НБА и така стигна до първия си мач с двуцифрен актив - 10 точки. А за началото на четвъртата част отново излезе от игра при изоставане за Сакраменто с 84:99.

Развитието на двубоя

Сакраменто не започна добре двубоя, като рано започнаха да изостават, докато Голдън Стехт бързо вкара първите си 10 точки. И все пак отборът на Везенков успя да завърши частта с повече точки 29:24.  През втората част "кралете" имах добър период, като в един момент водеха с 11 точки, но загуби аванса си още до почивката.

Уориърс по традиция избухна в третата четвърт, която спечели с 39:27, като успешно запазваха разликата.  В началото на последната четвърт разликата стана 17 точки, а при 111:93 по-малко от 6 минути преди края, двубоят изглеждаше решен. Все пак Фокс доближи "кралете" до 112:117, но Къри спря устрема на домакините с тройка 43 секунди преди края и в крайна сметка Уориърс спечелиха.