Десети трипъл-дабъл за Уестбрук донесе победа на Оклахома

Снимка: Gulliver/Getty Images

1144 0

Оклахома Сити Тъндър победи у дома Маями Хийт със 93:75 в среща от Националната баскетболна асоциация, изиграна тази нощ. Герой за "гръмотевиците" отново беше Ръсел Уестбрук, който реализира десети трипъл-дабъл за сезона.

Срещата започна равностойно, като след първите десет минути Оклахома имаше аванс от 4 точки. На почивката обаче разликата в тяхна полза вече беше 10. Маями спечели третата четвърт с 20:18, но в решителните десет минути "гръмотевиците" бяха по-добри и не допуснаха обрат в мача.

Най-полезен играч за Оклахома отново беше познатият лидер Ръсел Уестбрук. Той се отчете с 12 точки, 10 борби и невероятните 17 асистенции. Освен това, баскетболистът има 4 откраднати топка и 2 чадъра. С най-много точки за Маями е Хасан Уайтсайт, който реализира 13.

Утре Оклахома посреща Лос Анжелис Лейкърс, докато Маями гостува на Милуоки Бъкс.