Голдън Стейт Уориърс с осма поредна победа у дома

946 0

Голдън Стейт Уориърс победи Ню Йорк Никс със 125:95 в среща от Националната баскетболна асоциация. Това е осма поредна победа за Уориърс пред собствена публика.

Началото на мача беше равностойно, а след първата четвърт Никс имаше крехък аванс от една точка. Домакините обаче взеха нещата в свои ръце и само през втората част отбелязаха 47 точки, за да се оттеглят на почивката с аванс от 21.

Голдън Стейт Уориърс продължи да увеличава преднината си и след подновяването на играта, като преди решителните десет минути тя вече беше 38 точки. До края мачът просто се доиграваше.

Най-резултатен за победителите стана рожденикът Стеф Къри, който се отчете с 27 точки и 11 асистенции. За Никс Андреа Барняни добави 18.

Още утре на двата тима им предстоят нови мачове, като Голдън Стейт Уориърс е домакин на Лос Анджелис Лейкърс, а Ню Йорк Никс гостува на Финикс Сънс.