Александър Везенков избухна с първа забивка и е в топ 4 от Сакраменто (ВИДЕО)

10107 0

Александър Везенков записа 12 минути игра при загубата на Сакраменто Кингс от Голдън Стейт Уориърс у дома в мач от редовния сезон на НБА. За Везенков това бе втори официален двубой в Лигата и първи пред домакинска публика. Той бе доста ефективен, като записа 10 точки и 1 борба.

Везенков бе един от четиримата играчи на Сакраменто с положителен баланс на паркета (+1).  Последното пускане в игра на Везенков от треньора Майк Браун бе 2:44 минути преди края на третата част. Тогава той направи една забивка, но в края тази част бе изваден и не се появи в заключителната част. Това бе първата му забивка в редовния сезон.

По този начин Сакраменто Кингс вече има актив от 1 победа и 1 загуба, а в понеделник тимът посрещне Ел Ей Лейкърс, преди в четвъртък отново да се изправи срещу Голдън Стейт Уориърс, този път в Сан Франциско.