Александър Везенков игра малко над 6 минути, Сакраменто Кингс и Атланта Хоукс си вкараха общо 229 точки (ВИДЕО)

Снимка: LUBOMIR ASENOV / LAP

4004 0

Отборът на Сакраменто Кингс сложи край на лошата си серия от четири поредни загуби, побеждавайки като домакин Атланта Хоукс в мач от редовния сезон на НБА!

Общо 229 точки, Везенков игра 6:12 минути

"Кралете" надвиха "ястребите" със 122:107 в зала "Golden 1 Center" - 27:24, 30:16, 30:29 и 35:38 в отделните части.

Още: Историята го доказва: Кингс е "гробище" за "MVP" - може ли Александър Везенков да развали проклятието?

Майк Браун даде 6:12 игрови минути на нашия Александър Везенков, в които той се отчете с 8 точки (две тройки от три опита), една борба в нападение и една борба в защита.

Иначе, най-полезен за Сакраменто бе Харисън Барнс - 32 точки, докато Домантас Сабонис записа поредния си дабъл-дабъл (14 т. и 21 борби). Най-резултатен в сблъсъка пък бе Деджоунте Мъри - 35 точки и 10 борби.

Класиране и следващ мач

Кинс са на седмо място в Западната конференция с баланс от 24 победи и 18 загуби. Хоукс са десети на Изток (18-25). За Везенков и компания предстои тежко гостуване на Голдън Стейт Уориърс на 26-и януари (5:00 ч. българско време).

Още: Трансферна сага в НБА, в която Александър Везенков бе замесен, приключи

Още: Суперпрестижно издание: Александър Везенков доказа, че заслужава място в ротациите на Кингс