Александър Везенков и Олимпиакос с рекорд в Евролигата

Снимка: FIBA.com

1305 0

Александър Везенков и Олимпиакос записаха своята седма победа през сезона в баскетболната Евролига. "Олимпийците" спечелиха домакинството си на Макаби Тел Авив с 90:73.

Българското тежко крило имаше основна роля за убедителния успех, като записа 15 точки и 6 асистенции за 23 минути. Така баскетболистите на Йоргос Барцокас поставиха рекорд за най-голяма разлика от една четвърт игра.

В откриващата част от двубоя Олимпиакос спечели с цели 27 точки (35:8), което ги изравни на върха в подреждането по този показател. През 2001 г. в плейофите отборът на Киндер Болоня спечели втората четвърт срещу Естудиантес с 39:12.