30 точки на Пол не спасиха Клипърс от загуба в Кливланд

643 0

Отборът на Кливланд Кавалиърс победи Лос Анджелис Клипърс със 115:102 на свой терен в двубой от Националната баскетболна асоциация. Гостите спечелиха първата четвърт с 31:28, но ЛеБрон Джеймс и компания доминираха в следващите части и стигнаха до успех в мача.

Звездата на Клипърс Крис Пол стана най-резултатен играч в срещата с 30 точки и 9 асистенции, а за домакините ЛеБрон реализира 22 пункта и 12 асистенции.

Мемфис Гризлис пък стигна до драматичен успех със 102:101 в гостуването си на Денвър Нъгетс, записвайки четвърта поредна победа. Марк Гасол вкара 27 точки за победителите, а Кенет Фарийд от тима на Денвър завърши с дабъл-дабъл - 17 точки и 12 борби.

Ню Орлиънс Пеликанс се наложи убедително над Детройт Пистънс със 115:99 у дома. До почивката "пеликаните" дръпнаха с 19 точки, след което позволиха на съперника си единствено да намали минимално изоставането.

Антъни Дейвис допринесе за успеха с 32 точки, а Тайрик Евънс с 22 т. и 10 асистенции.

Категорична победа тази сутрин записа и Сан Антонио Спърс срещу Финикс Сънс със 117:89 навън, а Сакраменто Кингс надви Атланта Хоукс с 91:88. /БГНЕС