ЛеБрон избухна с 34 за победа над Денвър

730 0

Отборът на Кливланд Кавалиърс победи Денвър Нъгетс с 93:87 като гост в двубой от НБА. Кливланд в първата половина си осигури преднина от девет точки и не допусна обрат до края.

ЛеБрон Джеймс допринесе за успеха с 34 точки, а за Денвър Уил Бартън завърши с 29 т.

В друга среща от първенството Мемфис Гризлис у дома сломи съпротивата на Маями Хийт с 99:90 след продължение. Три минути преди финалната сирена резултатът бе равен (83:83), а до края зрителите не видяха точно попадение в един от двата коша. В самия старт на допълнителните пет минути Мемфис бързо набраха преднина и я удържаха. Марк Гасол бе най-резултатен за победителите с 23 точки, а Крис Пол отбеляза 22 за гостите.

Оклахома Сити Тъндър пък победи Милуоки Бъкс със 131:123 на свой терен. Крис Мидълтън приключи с 36 точки, които се оказаха недостатъчни на Милуоки, а за домакините Ръсел Уестбрук вкара 27 точки, а Кевин Дюрант добави 26.