23 точки и 11 асистенции на Пол не спасиха Клипърс от разгром

567 0

Торонто Раптърс записа изразителен домакински успех срещу Лос Анджелис Клипърс със 112:94 в двубой от НБА. Гостите започнаха добре мача, но във втората четвърт бяха разгромени с 20 точки разлика, което се оказа решаващо в срещата.

Крис Пол реализира 23 точки и 11 борби, а за домакините най-резултатни станаха Кайл Лоури с 21 точки и Йонас Валанчунас с 20.

Бруклин Нетс на свой терен успя да сложи край на победната серия на Оклахома Сити Тъндър, спечелвайки мача със 116:106. Срещата бе равностойна, но Бруклин успя да си осигури малко преимущество във втората четвърт и го задържа до финалната сирена. Оклахома прекъсна серия от осем поредни победи, след като дабъл-дабъл на Кевин Дюрант от 32 точки и 10 борби и друг на Ръсел Уестбрук от 27 пункта и 11 борби не стигнаха за успех.

Бостън Селтик пък спечели гостуването си на Филаделфия Севънти Сиксърс със 112:92, а Хюстън Рокетс победи Далас Маверик у дома със .115:104 (36:29, 14:29, 34:27, 31:19). /БГНЕС