"Това трябва да се брои за 2 гола", в Германия си спомниха за Димитър Бербатов (ВИДЕО)

2917 0

Ръководството на Байер Леверкузен отдаде нужното на бившия топ нападател на клуба - Димитър Бербатов. Родната легенда се подвизава за "аспирините" между 2001 и 2006 г., като натрупа 202 срещи, в които се отчете с 91 гола и 34 асистенции.

Още в началото на престоя си бе близо до същински триумф, след като отборът му достигна до финала на Шампионска лига през 2002 г., но остана подгласник на Реал Мадрид.

Историята на Бербо

Едно от попаденията на Бербатов с "аспирините" обаче остава незабравимо и в Германия още го помнят и коментират в социалните мрежи.

Става въпрос за откриващия гол на Бербо по време на визитата на Рома в груповата фаза на Шампионска лига през ноември, 2004 г., когато откри с ефектен удар в 82-рата минута, а в крайна сметка легендата Франческо Тоти асистира на Мончела 10 минути по-късно за крайното 1:1.

Мнение на клуб и фенове

Днес от Леверкузен публикуваха попадението на българина, като допълниха "Замъглени снимки, блестящи спомени!". В коментарите феновете бяха категорични, че голът на Бербатов е незабравим: