Руски олимпийски комитет ще спори за златото във волейбола на Токио 2020

Снимка: Toru Hanai/Getty Images

2760 0

Отборът на руски олимпийски комитет е първият финалист във волейболния турнир на Олимпийските игри в Токио. "Сборная" надделя над Бразилия в много тежък полуфинал с 3:1 гейма (18:25, 25:21, 26:24, 25:23) и ще спори за златото с победителя от полуфинала между Франция и Аржентина.

Бразилия стоеше по-уверено на терена в първия гейм и го взе с 25:18. Във втория руснаците се окопитиха и възстановиха равенството след 25:21. "Селесао" си осигури комфортен аванс с 19:12 в третия гейм, но пропиля преднината и в крайна сметка загуби гейма с 24:26.

Четвъртата част също се получи доста равностойна, като "Сборная" имаше аванс от 2 точки, но бразилците взеха брейк точка и успяха да изравнят към края на гейма. Бразилия водеше с 2 точки при 22:20, но допусна три поредни точки, след което руснаците затвориха срещата при 25:23.