Олимпийци се оплакаха: Златните медали от Токио се разпадат

64883 0

Олимпийските медали от Токио 2020 са започнали да се разпадат, съобщават шампиони от Китай. На 23 август от качеството на наградите се е оплакала победителката в състезанието по Батут Чжу Сюейн. Тя е заявила, че медалът ѝ е започнал да се разлепя.

По-късно олимпийският шампион по плуване Ван Сун и гимнастичката Цзоу Цзинюан излязоха с подобни изявления, съобщава "Евроспорт". От Организационния комитет на Игрите са обявили пред "Global Times", че се отлепя защитният слой, а не самият медал.

За изготвяне на олимпийските отличия беше използвана рециклирана домакинска техника. Както е известно, Китай зае второ място в класирането по медали в Токио. Те отстъпиха само на САЩ - 39 златни медала срещу 39. А трогващата история на един сребърен медал от Игрите четете тук.