Бразилия срази Германия в мач с 6 гола на Олимпийските игри в Токио

3796 0

Бразилия се наложи над Германия с 4:2 в мач от група D на Олимпийските игри в Токио. Южноамериканският тим можеше да победи и с по-убедителен резултат, но пропусна дузпа в края на първото полувреме. Двубоят се проведе на стадион "Нисан" в Йокохама.

В 30-ата минута бразилците вече водеха с 3:0 с голове на нападателя Ричарлисон (7'), (22') и (30'). Преди сигнала за почивка, във втората минута от добавеното време, Матеус Куня не успя да реализира дузпа. Германците не се предадоха и в 57-ата минута върнаха един гол чрез полузащитника Надим Амири.

Шест минути по-късно Максимилиан Арнолд бе изгонен от терена за втори жълт картон и немците доиграха мача с човек по-малко. Те обаче успяха да съкратят разликата в резултата до минимум с гол на Рагнар Ахе в 83-ата минута. В 94-ата Паулиньо вкара красив гол, след като бе изведен на добра позиция от Бруно Гимараес. Бразилия е на първо място в групата с три точки.

Австралия пък победи Аржентина в мач от група С (подробности четете тук).