Австралия изненада Аржентина на футболния турнир на Олимпийските игри

Снимка: Masashi Hara/Getty Images

2578 0

Олимпийският футболен турнир продължава да предлага куп изненади. След като Испания не успя да победи Египет и завърши наравно 0:0, а Франция беше разгомена от Мексико с 1:4, още една футболна сила допусна поражение - Аржентина загуби с 0:2 от Австралия.

Още в 14-ата минута Лахлан Уелс изведе Австралия напред в резултата. "Гаучосите" останаха с човек по-малко в края на първата част, след като левият бек Франсиско Ортега получи два дължи картона в рамките на две минути и напусна терена.

В 80-ата минута Марко Тилио вкара втори гол и подпечата победата на Австралия. Адолфо Гаич в 82-ата пропусна златна възможност за Аржентина, след като ударът му беше париран от страна Том Глоувър.

Ето и как започна футболният турнир на Олимпийските игри.