Бразилия се справи с Египет и е на 1/2-финал на Олимпиадата в Токио

1552 0

Бразилия се класира за 1/2-финалите на футболния турнир на Олимпиадата в Токио, след като се наложи с минималното 1:0 над Египет в мач от четвъртфиналите.

Единственото попадение в срещата бе дело на нападателя на Херта Берлин Матеус Куня, който се разписа във вратата на египтяните в 37-ата минута след асистенция на Ришарлисон.

"Кариоките" имаха пълно превъзходство в 1/4-финала! Те владееха топката в 62% от времето и създадоха 11 положения за гол срещу 5 от страна на Египет. Точните удари също бяха в тяхна полза - 5 срещу 2.

На 1/2-финалите Бразилия ще се изправи срещу Мексико, който победи Южна Корея с 6:3 - повече за този мач можете да научите тук!