Бразилия е олимпийски шампион след 120-минутна драма срещу Испания

2638 0

Отборът на Бразилия защити олимпийската си титла, след като спечели златните медали на Игрите в Токио. "Селесао" спечели с 2:1 след продължения на финала срещу състава на Испания. Така след 120 минути игра южноамериканската страна покори олимпийския футболен връх.

Бразилия диктуваше темпото през първото полувреме, като създаде повече опасни положения пред противниковата врата. В 38-ата минута "Селесао" получи правото да изпълни дузпа, но Ришарлисон пропусна. Все пак в края на полувремето Матеус Куня се разписа и изведе Бразилия напред.

През втората част обаче испанците се върнаха в двубоя, а появилият се като резерва Карлос Солер асистира на Микел Оярзабал, който възстанови равенството в 61-ата минута. Така резултатът в редовното време беше 1:1 и срещата отиде в продължения.

Влезналият в игра в 91-ата минута Малком се оказа големият герой за Бразилия, като в 108-ата минута вкара победния гол и донесе успеха за "кариоките".

Вижте и защо треньорка беше изхвърлена от Олимпийските игри.