Страхотен успех! Националките на България по футбол до 19 години станаха първи и ще се борят за Евро 2023

Снимка: Официален сайт на БФС

2408 0

Страхотен успех за националният отбор по футбол на България за девойки до 19 г.! Момичетата на селекционерката Станислава Цекова продължават битката за класиране на Евро 2023.

Българките попаднаха сред 28-те тима, които ще спорят за разпределението на 7-те квоти за турнира догодина. До този отличен развой се стигна, след като нашите момичета спечелиха и втория си мач от група 5 на европейските квалификации срещу домакина Косово с 1:0.

Димитра Иванова донесе победата в драматичния двубой с гол в 29-ата минута. Домакините играха доста грубо и завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Рамая в 57-мата минута.

Така „лъвиците“ си осигуриха първото място в класирането. Освен нашите момичета заслужиха право да се завърнат в Лига А в компанията на най-добрите селекции в Европа.

Българките завършиха квалификационната кампания без допуснат гол, след като в първия си двубой разгромиха Гибралтар със 7:0.

Във втория кръг на квалификациите (еквивалент на Елитния кръг при юношите), нашите девойки ще попаднат в компанията на още три отбора, като победителят идната пролет ще се класира за финалите в Белгия през лятото.

Състав на България:

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 5. Ева Атанасова, 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 8. Кристиана Караиванова, 16. Елизабет Велкова (79 – Виктория Цветкова), 7. Антония Ангелова, 22. Преслава Йорданова, 10. Надежда Иванова (73 – 11. Божидара Иванова), 14. Димитра Иванова, 19. Александра Сергеева.

Селекционер: Станислава Цекова.