Словакия препъна с минимален успех младежките национали на България

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2193 0

Младежкият национален отбор по футбол до 21-годишна възраст бе победен с минималното 0:1 от Словакия в първия си мач от турнира "Анталия къп". Момчетата на Александър Димитров имаха своите шансове, но не успяха да ги реализират в гол.

В 11-ата минута Божидар Пенчев изведе чудесно Симеон Александров на чиста позиция, но ударът с левия крак на крилото елитния Септември бе избит от вратаря. Георги Николов също имаше добра възможност, но не успя да уцели вратата.

В 69-ата минута изстрел на Франтишек Коша отблизо бе спасен от българския вратар, а Марек Уялаки с добавка вкара единствения гол в мача.

Загубата за младежите идва по-малко от 24 часа след поражението на България от Черна гора. Във вторник (28 март) "лъвчетата" ще се изправят срещу националния отбор на Финландия във втория си мач от турнира в Анталия.

Стартовият състав на "лъвчетата": 12. Дамян Христов, 15. Мартин Атанасов, 5. Велко Йеленкович, 18. Атанас Чернев, 16. Тодор Павлов, 6. Емил Ценов, 21. Чунг Нгуен До, 7. Симеон Александров, 10. Красиан Колев, 8. Божидар Пенчев, 9. Георги Николов