Новата юношеска формация на България отстъпи от Унгария

Снимка: bfunion.bg

1389 0

Българският младежки отбор до 21 години по футбол отстъпи с 0:1 на Унгария в контролна среща, която беше първа за новите генерации. Следващият цикъл ще бъде за момчета, които са родени през 2002/2003, като и в двата отбора играчите с опит на такова ниво бяха малко.

Унгария стигна до успеха с ранен гол от "съблекалнята", тъй като поведоха още в 35-ата секунда. Точен бе Доминик Кочиш, който от малък ъгъл прехвърли родния страж и направи разликата в двубоя.

След гола България се опита да отговори, но липсваха опасните положения пред противниковата врата и до изравнително попадение не се стигна. В средата на полувремето унгарците можеха да стигнат до втори гол, отново чрез Доминик Кочиш, който стреля мощно, но българският страж отрази.

През втората част домакините от Унгария запазиха контрола върху срещата и стигнаха до нови две опасни положения до 62-рата минута. Българите отговориха с опит след 9 минути, но логично "маджарите" не допуснаха изравнително попадение, предвид силно изиграния мач.

На 27 септември (вторник) от 18:00 ч. за младежите предстои нова приятелски мач - срещу Сърбия на Национална футболна база "Бояна". Най-вероятно селекционерът Александър Димитров ще направи сериозни за срещата.

Стартов състав на България: Дамян Христов, Мартин Стойчев, Велислав Боев, Мартин Христов, Димо Кръстев, Кристиян Стоянов, Емил Ценов, Симеон Александров, Станислав Шопов, Борислав Станков, Иван Тасев

Проследете НА ЖИВО срещата между България и Гибралтар!