Младите "лъвове" стартираха с престижна победа над Португалия (ВИДЕО)

1705 0

Националният отбор на България до 19 години постигна невероятен успех с 1:0 над Поргугалия в квалификация за Евро 2017 в Грузия.

Младите лъвове изиграха страхотен мач на тежкия терен в Сливен и заслужено триумфираха с трите точки на стадион "Хаджи Димитър".

В 20-ата минута падна първият гол на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен. Родните национали наказаха Португалия, след като играчите на Ангел Стойков реализираха след страхотна атака.

Иван Тилев намери Георги Русев, който стреля, топката рикошира и се оплете в мрежата на Луис Максимиално. В първия етап България е домакин, като в потока ни са още Португалия, Дания и Беларус.

В 70-ата минута играчите на Ангел Стойков бяха близо до отбелязването на втори гол, но резервата Станислав Иванов не усп

я да се разпише във вратата на Максимиано.  В 80-ата минута Петър Генчев изведе Георги Русев очи в очи с вратаря на португалците, но младият футболист на испанския Елче пропусна невероятен шанс,

Така България напълно заслужено победи класен съперник и започна по най-добрия начин квалификационната борба.

Напред продължават първите два тима от всяка от 13-те групи, както и един измежду тимовете на трето място с най-добри показатели.

БЪЛГАРИЯ - ПОРТУГАЛИЯ 1:0

1:0 Георги Русев (20)

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): 1. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 5. Петър Генчев, 7. Ивайло Найденов, 9. Тонислав Йорданов, 10. Георги Русев, 11. Светослав Ковачев, 15. Петко Христов, 16. Иван Тилев, 18. Мариян Димитров, 21. Асен Чандъров

Селекционер: Ангел Стойков

ПОРТУГАЛИЯ (4-3-3): 12. Луис Максимиано, 2. Диого Далот, 3. Диего Кейрош, 4. Гонсало Виера, 5. Абду Конте, 7. Тиаго Диас, 8. Киня, 10. Бруно Пас, 11. Мади Кейта, 14. Флорентино, 18. Педро Маркес