България U15 удари Словакия с 3:1 като гост, "лъвчетата" пропуснаха да разгромят съперника

Снимка: Bfunion.bg

2796 0

Юношеският национален отбор по футбол на България до 15 години победи с 3:1 Словакия като гост в първата от двете контроли между двата тима!

"Лъвчетата" пропуснаха да се поздравят с доста по-категоричен успех - през първото полувреме момчетата на Калоян Георгиев пропиляха няколко много чисти голови ситуации, които можеха да направят победата ни още по-изразителна.

Словакия реализира с първия си и единствен точен удар в българската врата - Даниел се разписа в 12-ата минута с глава след центриране от ъглов удар. След това България установи тотално надмощие и изпусна три ситуации за изравняване след изстрели на Стивън Жерард, Марто Бойчев и Димитър Челебиев. Все пак логичното се случи в 28-ата минута, когато капитанът Кристиян Горянов се разписа от пряк свободен удар.

След почивката старши треньорът направи доста смени, но "лъвчетата" продължиха да доминират на терена. Почти веднага след подновяването на играта Кристиян Михайлов вкара страхотно попадение след изстрел в далечния ъгъл за 2:1, а в 60-ата минута Георги Стефчов оформи крайното 3:1 с глава.

Състав на България: 1. Пламен Пенев (70 – 23. Георги Стоянов), 2. Радослав Караманов (41 – 13. Никола Ставрев), 3. Симеон Турлаков, 4. Кристиян Гиздев (51 – 14. Мартин Портарски), 5. Николай Любомиров (41 – 22. Александър Донев), 6. Калоян Божков (51 – 17. Никола Кръстев), 7. Стивън Жерард (57 – 15. Георги Стефчов), 8. Радостин Стоилов (41 – 16. Мартин Пейчев), 9. Марто Бойчев (41 – 21. Кристиян Михайлов), 10. Кристиян Горянов, 11. Димитър Челебиев (51 – 19. Даниел Димов).

6.10. - България U15 отново наказа Словакия, "лъвчетата" вкараха 3 гола за 4 минути!