Драма с автоголове и глупав червен картон остави България U19 в изчаквателна позиция за Евро 2023 след хикс с Турция

Снимка: Официален сайт на БФС

2347 0

Юношеският национален отбор на България U19 и Турция U19 приключиха 1:1 в решителен последен мач от Група 2 на първите квалификации за Европейското първенство през 2023 година. Победата класираше младите „лъвчета“ директно във следващата фаза на турнира. Сега нашите момчета остават на третата позиция с 5 точки, колкото имат първият Турция и вторият Люксембург, но "трикольорите" са с по-лоша голова разлика.

За следващата фаза се класират първите два отбора от всяка група, както и най-добрият трети. Така България ще трябва да изчака края на срещите от всички групи.

Двубоят протече изключително драматично, като България доминираше през по-голямата част от него, но завърши мача в намален състав, след като четвърт час преди края директен червен картон получи Мирослав Маринов. Попаденията за двата тима пък дойдоха след автоголове.

Първо в собствената си врата реализира Айберк Карапо в 66-ата минута и даде преднина на „лъвчетата“. Радостта на нашите обаче продължи само 4 минути. След безобидно центриране вратарят Пламен Андреев и защитниците не се разбраха и Тодор Павлов отклони топката във вратата – 1:1.

След това момчетата на Ангел Стойков отново се втурнаха в атака, за да търсят крайния успех. За голяма беда обаче Мирослав Маринов получи директен червен картон в 76-ата минута. Той изпусна нервите си и отправи обиди по адрес на съдията заради неотсъдено нарушение в полза на България.