Браво: България се класира за 1/4 финал на Световното по футбол Socca 6

Снимка: Фейсбук / АМФЛ

1381 0

Националният отбор на България се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол Socca 6 (5 + 1), което се провежда в унгарската столица Будапеща.

На осминафиналите "лъвовете" победиха с 2:1 Латвия. През първото полувреме двата отбора създадоха няколко добри ситуации за гол, но попадение така и не падна. Още в първите секунди на втората част обаче България поведе с гол на Владимир Бахъров, който стреля почти от центъра, топката се отби в играч на латвийците и влезе в мрежата им.

В 23-тата минута "трикольорите" вече имаха два гола аванс. Павлин Кузов центрира към Димитър Видев, който с гърди насочи топката към опразнената врата за 2:0. Единадесет минути преди края на срещата латвийците върнаха едно попадение чрез Емилс Кнапсис. До края България можеше да стигне до нов гол, но удар на Видев срещна гредата.

Днес (събота) българският тим излиза в битка за място на полуфиналите срещу Полша.