Безапелационни! България е на 1/8 финал на Световното първенство по мини футбол

Снимка: БАМФ

8394 0

За разлика от националния отбор по футбол на България, този по мини футбол продължава да жъне успех след успех. "Лъвовете" постигнаха нов класически резултат на Световното първенство в Обединените Арабски Емирства.

Родните състезатели надвиха категорично Япония с 3:0 във втори двубой от своята Група "Е" на надпреварата. Това се случва само 2 дни, след като националите ни се наложиха със същия резултат над Черна гора.

Така те са с пълен комплект от точки (6), гарантирайки си продължаване към елиминациите. Втори са японците, трети черногорците, а четвърти е тимът на Оман, срещу който България ще се изправи във вторник.

Как се разви срещата?

Любомир Генчев "блесна" с 2 попадения. В 21-вата минута той предприе много хубав самостоятелен рейд. Преодолявайки няколко противникови защитници, стреля в левия ъгъл и откри.

В 37-ата минута Ангел Рахов удвои преднината на България, след като получи много точно подаване от Веселин Филипов.

2 минути преди последния съдийски сигнал за първото полувреме отново Любомир Генчев направи резултата класически. Той получи шанс да изпълни дузпа след нарушение от страна на противниковия вратар. Българинът не сгреши от бялата точка, оформяйки крайното 3:0.

Само преди дни Българската Асоциация по Мини Футбол осъществи друга своя мечта.