Теплице шокира Лудогорец чрез обрат и прекрати успешната му серия

Снимка: ludogorets.com

1140 0

Лудогорец приключи със серията си от победи в контролите от началото на 2024 г. Днес възпитаниците на Георги Дерменджиев поведоха чрез Руан Секо след четвърт час, но бяха разбити с крайното 3:1.

Лудогорец профука и дузпа

Първото поражение за годината бе нанесено от чешкият Теплице, който заема незавидната 10-а позиция във временното класиране на местния елит. Малко по-рано с три гола шестият Острава разби Левски.

В двубоя на "орлите" победителят бе установен след натиска на Теплице в началото на втората част. Преди това Хронек беше изравил в 30' и чехите успяха да вземат преднина чрез две попадения на Гнинг в рамките на 60 секунди - между 46-ата и 47-ата минута. Трябва да се отбележи, че африканецът не беше вкарвал от контролите през лятото, но оформи успеха за своите.

След малко повече от час игра голмайсторът за родния гранд имаше нещастието да профука дузпа при изоставането с две попадения.

Това бе първа загуба за възпитаниците на Дерменджиев, които вече се бяха справили с Любляна (3:0) и Ракув (3:1). Сега пред "орлите" предстои още утре ново чешко предизвикателство - Сигма Оломоуц.

Още: Шеф в Лудогорец проговори за БФС: Не знам дали хората се замислят колко опасности идват

Тодор Неделев е пред завръщане в националния, Илиев го вика за турнира в Баку

Официално: Лудогорец продаде Доминик Янков на отбор от американската Мейджър Лийг Сокър