След детински грешки в защита: Левски допусна най-тежката си загуба по време на зимния лагер в Турция (ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

7776 0

Левски допусна най-тежката си загуба (до момента) по време на зимния лагер в Турция, отстъпвайки с 0:3 на чешкия Баник Острава!

Още: Феновете на Левски очакваха Николай Костов, но в крайна сметка Асен Митков даде обяснение за загубата от Баник

"Сините" влязоха по-добре в срещата и в първите 20-на минути изпуснаха няколко добри ситуации да открият резултата. След това, в рамките на 7-8', инкасираха два гола след детински грешки в отбрана на Келиан ван дер Каап.

В края на първото полувреме неточност и на Кристиан Димитров доведе ситуацията до 0:3.

Това бе четвърто поражение за тима на Николай Костов от общо пет контроли и то бе най-тежкото. В същото време, Баник записа четвъртата си победа от общо пет приятелски мача, след като за последно бе надвил Динамо Киев с 3:2.

*Следващата проверка за Левски е на 2-ри февруари - срещу Динамо Киев (16:00 часа).

В десетата минута пред Марин Петков се откри добра възможност да шутира от границата на наказателното поле, но ударът му бе много неточен. Пет по-късно Асен Митков опита късмета си от дистанция, а топката профуча на около метър над горната греда. В 17' Николай Михайлов трябваше да демонстрира рефлекс, а секунди преди това Карлос Охене можеше да открие резултата, но диагоналният му изстрел от 20-на метра премина малко встрани от дясната греда.

ГОЛ - 1:0 за Баник Острава! След точно 20 минути игра чехите поведоха - Келиан ван дер Каап допусна две поредни грешки, подари топката на Иржи Клима, който стреля по земя от границата на наказателното поле, хвана в крачка Михайлов и откри резултата.

ГОЛ - 2:0 за Баник Острава! Филип Кубала бе изведен зад гърба на Ван дер Каап в 28', а след това пусна пас към точката на дузпата към непокрития Иржи Клима, който матира без проблем стража на Левски за втори път.

В 31-вата минута Левски организира най-добрата си атака от началото на контролата, в края на която Фадига даде успоредно на голлинията подаване към Рикардиньо, но бразилецът, вместо да бие директно, се отчете с ужасно първо докосване, опитвайки се да си спре топката. Така той се затвори, а после върна към Охене, който стреля силно, но пък в тялото на защитник.

ГОЛ - 3:0 за Баник Острава! В края на първото полувреме Кристиан Димитров бе напуснал зоната си, а Ван дер Каап закъсня да го покрие и така двама играчи на чехите се озоваха сами срещу Николай Михайлов... Единият от тях - Иржи Клима, чукна топката, а след това Филип Кубала я довкара за 3:0. При тази ситуация останаха сериозни съмнения за засада, каквато така и не бе маркирана, но пък поредният провал в защитата на родния гранд си остана факт!

Николай Костов пусна Фабио Лима на мястото на Марин Петков за вторите 45 минути. В първите 10 от втората част не се случи нищо кой знае колко интересно, а след това Дарлан замени Карлос Охене.

В 59' Асен Митков изведе прекрасно Фабио Лима отдясно, бразилецът надбяга пазача си и подаде на празна врата към непокрития Асими Фадига, но пасът дойде малко по-силен от необходимото и халфът не успя да намери очертанията на вратата с протегнатия си крак.

След това Рикардиньо и Асими Фадига отстъпиха местата си на Илиян Стефанов и Джавад Ел Джемили. В 65-ата минута Фабио Лима си освободи място за удар с левия крак от над 20 метра, но вратарят на Баник се намеси много добре и го отрази.

В 74' "синята" отбрана отново се пропука, а Николай Михайлов предотврати сигурен четвърти гол, спасявайки удар от 7-8 метра. Последва пета корекция от Николай Костов - Асен Чандъров вместо Асен Митков. В 84-тата минута Цунами пък даде ред на Виктор Любенов, а после и Уелтън бе заменен от Стивън Жерард.