Класика в Разград - Локомотив Пловдив не развали празника на Лудогорец! (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

2917 0

Лудогорец разби с лекота Локомотив Пловдив с 3:0, в деня на официалното си награждаване като шампион на България за сезон 2023/2024. "Орлите" бяха абсолютен господар на терена, докато в срещата имаше интрига, и не оставиха шанс на "смърфовете". Руан Секо пък вкара два гола и се изравни с водача в голмайсторската листа на Първа лига, Алекс Колев - двамата имат по 14 попадения.

Впечатление в състава на гостите направи "повторния дебют" на вратаря Мартин Луков. Той дойде през зимата от кипърския Кармиотиса, а наскоро преподписа с Локомотив за още една година - до лятото на 2025-та. Това бе първият мач на Луков за "черно-белите" от точно 3 години насам.

Можете да проследите какво се случи в детайли ПО-ДОЛУ:

Лудогорец Локомотив Пловдив

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа, 17. Сон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев, 99. Руан Круз

Локомотив Пловдив: 88. Мартин Луков, 4. Мартин Паскалев (К), 17. Мартин Райнов, 15. Мартин Петков, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Камдем, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 9. Мичи Нтело

ПЪРВА ЧАСТ:

9' - 1:0 за Лудогорец! Локо Пловдив сбърка във фазата на изнасяне на топката и Руан Крус със страхотен изстрел от разстояние откри резултата!

10' - 2:0 за Лудогорец! Сон центрира отдясно и Крус с глава удвои преднината!

18'- Първа опасна атака за гостите. Мартин Петков върна малко пред границата на вратарското поле, но там удар на играч на "смърфовете" бе блокиран от Педро Нареси и излезе в корнер.

25' - Сон изведе Рик Джонатан отдясно, той подаде към Куадо Дуа на първа греда, но триковият удар с пета на швейцареца премина покрай вратата.

26' - Нов страхотен момент в срещата - Рик Джонатан премина през съперников играч и стреля ефектно с "рабона", но друг футболист на Локо Пловдив успя да избие топката малко преди голлинията.

29' - Пьотровски подаде към Рик, той успя да си отвори пространство, но ударът му бе посредствен и премина над вратата.

31' - Лясков центрира добре към Мартин Петков, но ударът му от воле премина покрай вратата.

32' - 3:0 и всичко свърши! Рик изведе Куадо Дуа, който без забавяне, от движение разстреля Мартин Луков.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

57' - Втората част започна, както завърши първата - бавно темпо, без никакви опасни атаки и от двата отбора. Мачът вече е приключил, макар че остава доста време....

60' - Сон проби добре и подаде към Рик, но ударът му по земя от границата на наказателното не бе проблем за Луков.

68' - Оливие Камдем подаде към Ангел Лясков на границата на вратарското поле, но ударът му през човек излезе в аут.

76' - Лясков добре овладя на гърди в наказателното, но шутът му с левия крак премина покрай страничната греда.

82' - Спас Делев центрира от корнер, но ударът с глава на Ивайло Чочев премина високо над напречната греда.

КРАЙ НА МАЧА! Предстои официалното награждаване!

Лудогорец ще се надява това да се случи след победа, като в последните си 2 мача загубиха. Първо във финала за Купата на България срещу Ботев Пловдив, а само преди няколко дни бе "отнесен" от Черно море с 0:4. Това бе  най-голямата загуба за "орлите" в елита.

Локомотив се намира в лоша форма след разделянето на отборите. В първата шестица "смърфовете" имат три поредни загуби и се намират на петата позиция.  Към момента тимът на Александър Томаш е пети, на 3 точки от четвъртата позиция и на цели 12 от третата.

В последния кръг Лудогорец ще гостува на Левски, а Локомотив Пловдив ще приеме ЦСКА, който все още се бори за второто място, за да избегне бараж за Европа.