Лудогорец ошамари Локомотив София сред дъжд от голове (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

5840 0

Лудогорец победи Локомотив София с 4:2 в двубой на Националния стадион "Васил Левски" от 18-тия кръг на Първа лига. Срещата предложи цели 6 попадения, като и двата тима атакуваха и създадоха множество положения.

Разградчани тотално доминираха в срещата през първата част, като Пиерос Сотириу откри в 5-ата минута след изпълнение на корнер. В 38-ата минута кипърският нападател реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Божидар Кацаров. Жордан Икоко направи 3:0 в края на първото полувреме. Локомотив София не отправи нито един точен удар до почивката, като гостите доминираха на терена.

Втората част стартира ударно, като още с първата атака Октавио намали на 1:3. Лудогорец нанесе бързо ответен удар и Десподов получи центриране отдясно, за да направи резултата 4:1. Локомотив стигна до нов гол в 65-ата минута, когато Пламен Крачунов с глава намали резултата. "Железничарите" поеха инициативата през втората половина и отправиха повече удари, докато разградчани минаха в по-спокойно темпо и поеха играта в своята половина.

С успеха Лудогорец продължава да води в Първа лига с 42 точки. Локомотив София остава с актив от 15 точки. За разградчани следва домакинство на Пирин в следващия кръг, докато Локомотив София ще играе у дома срещу Арда.

Във втората минута Лудогорец стигна до корнер. Десподов центрира без атаката да продължи. Каули Оливейра стреля в 4-ата минута извън рамките на вратата.

5' - 0:1! Десподов подаде късо от корнер с Каули, след това центрира към Георги Терзиев и той свали за Пиерос Сотириу, който се разписа за 1:0 в полза на Лудогорец!

В 8-ата минута Доминик Янков изведе Кирил Десподов на удобна позиция. Десподов стреля с левия крак много неточно. Лудогорец продължи да натиска като Икоко в 10-ата минута атакува отдясно. Топката беше избита от защитниците на Локомотив София.

Отново Десподов стреля в 13-ата минута, като Любенов изби топката. Темпото спадна, като разградчани продължиха да владеят инициативата. Локомотив София трудно намираше възможност да атакува съперника.

В 25-ата минута Октавио подаде към Селсо Рабосо. Селсо опита далечен удар, който беше изключително неточен. В 32-ата минута Пламен Крачунов получи жълт картон след нарушение срещу Каули.

38' - 0:2! В 35-ата минута Десподов стреля от фал. Топката рикошира в Божидар Кацаров, като останаха съмнения за игра с ръка. Реферът отсъди дузпа след разглеждане на ситуацията от VAR. Пиетрос Сотириу застана зад топката и не сбърка от бялата точка!

В 40-ата минута Десподов центрира към Каули и не се стигна до нищо опасно.

45' - 0:3! В 45-ата минута Икоко получи страхотен пас отдясно и напредна. Бранителят без никакъв проблем овладя топката и с прехвърлящ удар направи резултата 3:0.

46' - 1:3! Октавио с мощен удар още в първата атака на второто полувреме намали резултата. Той получи топката отдясно и не се поколеба да я изпрати в мрежата.

47' - 1:4! Разградчани отговориха светкавично и Кирил Десподов засече центриране на Икоко отдясно.

Пинсон опита да измисли нещо по-интересно в 51-ата минута, но Падт изби в корнер. Минута след това Стойчо Атанасов влезе вместо Христо Иванов за Локомотив София. Мачът продължи в познатото темпо, като Лудогорец имаше превес във владеенето на топката.

В 60-ата минута Сисиньо получи жълт картон. Така той ще пропусне следващия двубой на разградчани, който е срещу Пирин. Минута след това Каули изведе Десподов сам срещу вратаря. Любенов се намеси с крака. Валентин Николов изпрати топката коварно в наказателното поле на Лудогорец и Падт се намеси.

65' - 2:4! Николов центрира отново и Пламен Крачунов засече топката и я прати в мрежата на Падт.

В 72-ата минута Лудогорец стигна до ъглов удар. Локомотив започна да опитва да пресира Лудогорец с цел да пресече някой грешен пас. Октавио центрира в 75-ата минута и защитата на разградчани се справиха.

В 80-ата минута Локомотив стигна до нова възможност, но стражът на Лудогорец Падт хвана топката без да изпитва проблеми. В 86 минута Лудогорец атакува чрез Чибота, но той беше блокиран от защитата на Локомотив София.

СЪСТАВИ

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 13 Селсо Рапосо, 6 Пламен Крачунов, 89 Матеус Роча, 26 Красимир Милошев, 22 Владимир Семерджиев, 44 Божидар Кацаров, 58 Октавио Мерло, 93 Виржил Пинсон, 10 Валентин Николов, 8 Христо Иванов

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 4 Неусиано Гусмао, 5 Георги Терзиев, 8 Жоаким Араужо, 11 Кирил Десподов, 19 Пиерос Сотириу, 22 Джордан Икоко, 23 Мануел Кафумана, 24 Оливие Вердон ,64 Доминик Янков, 95 Каули Соуса

Възпитаниците на Станислав Генчев са начело в класирането на Първа лига с актив от 39 точки, на 7 пред втория ЦСКА. Локомотив София ще се бори да не изпадне само сезон след като спечели промоция за Първа лига, като засега е на 12-то място и има 15 точки.

През август разградчани не пощадиха съперника си, като спечелиха с разгромното 5:0. В последните 11 мача между двата отбора Локомотив София няма победа. На два пъти "железничарите" стигаха до равенства - 2:2 през 2014 г. и 0:0 през 2015 г.

Любопитен факт е, че Лудогорец допусна единствените си две загуби през кампаният като гост - разградчани загубиха с 0:1 от Славия и с 0:2 от ЦСКА 1948 далеч от дома.